ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15086481
*
nr 1508 6481
Spegel
52x41 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2022
kl 18:40:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 18:00:31
1
100 kr
10/12 17:26:20
2
150 kr
12/12 16:02:42
3
350 kr
12/12 18:32:17
2
250 kr
12/12 18:32:17
3
300 kr (Budbetjänt)
12/12 18:32:27
2
350 kr
12/12 18:32:27
3
350 kr (Budbetjänt)
12/12 18:35:42
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1508 6481
Spegel
52x41 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 18:00:31 | 1 | 100 kr |
10/12 17:26:20 | 2 | 150 kr |
12/12 16:02:42 | 3 | 350 kr |
12/12 18:32:17 | 2 | 250 kr |
12/12 18:32:17 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
12/12 18:32:27 | 2 | 350 kr |
12/12 18:32:27 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
12/12 18:35:42 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53